• 16 MAJA 23
    Zaproszenie do udziału w konferencji

Katedra Rachunkowości Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Okręgowy w Szczecinie zapraszają do udziału w XXX Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Rachunkowość w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi” pod hasłem przewodnim: Uproszczenia i rozszerzenia w rachunkowości.

Konferencja odbędzie się w dniach 25-26 maja 2023 r. na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Mickiewicza 64 oraz przez Microsoft Teams.

Rejestracja poprzez formularz: forms.office.com

Podczas konferencji omówione zostaną najnowsze trendy, uproszczenia oraz rozszerzenia w dziedzinie rachunkowości. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania ekspertów, wymiany doświadczeń oraz zdobycia wiedzy na temat innowacji i najlepszych praktyk w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi.

Link do strony konferencji: rachmaj.usz.edu.pl

W programie m.in.:

• jakie są granice uproszczeń?
    • czy uproszczenia dotyczące SF rzeczywiście zmniejszają pracochłonność?
    • stosowanie których uproszczeń zmniejsza pracochłonność w rachunkowości?
    • czy decydując się na uproszczenia kierownictwo jednostki rozpatruje wszystkie warunki ich stosowania oraz skutki przyjęcia uproszczenia?
    • jakie parametry jakościowe powinny decydować o stosowaniu lub niestosowaniu uproszczenia?
    • czy jednostki mikro i małe mogą stosować uproszczenia bez względu na to czy wpływa to na rzetelny i jasny obraz?
    • jakie są granice rozszerzeń rachunkowości?
    • w jaki sposób rozszerzenia w rachunkowości zmieniają zawód księgowego?
    • czy księgowi mogą brać odpowiedzialność za informacje niefinansowe?
    • w jaki sposób potwierdzać wiarygodność informacji niefinansowych?
    • w jakim kierunku zmierza rachunkowość zarządcza i controlling?

Zapraszamy do udziału w konferencji.