• 31 LIP 23
    Zaproszenie do udziału w konferencji i warsztacie

Zespół badaczy Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej oraz warsztacie w ramach projektu Media Literacy for Democracy finansowanego przez Unię Europejską. Rejestracja do 15 września 2023 r.

Naukowcy z Instytutu Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie Uniwersytetu Szczecińskiego wraz z pięcioma partnerami z Włoch, Hiszpanii, Bułgarii i Irlandii realizują projekt Media Literacy for Democracy (ID: 101081475), Call CERV-2022-CITIZENS-CIV (Citizens, Equality, Rights and Values Programme), finansowany przez Unię Europejską (Europejska Agencja Wykonawcza ds. Edukacji i Kultury).

Projekt naukowy dotyczy promowania skutecznej strategii umiejętności korzystania z mediów w oparciu o podejście multidyscyplinarne oraz koncentruje się na współpracy międzysektorowej w celu zwalczania dezinformacji, umożliwienia obywatelom podejmowania świadomych decyzji i ochrony wartości demokratycznych. Badacze wyposażą uczestników w wiedzę na temat dezinformacji oraz zwiększą ich zdolność do wykrywania jej zarówno w tradycyjnych, jak i nowych mediach.

W tej fazie projektu zorganizowana zostanie międzynarodowa konferencja naukowa oraz warsztat, w trakcie którego uczestnicy będą ściśle współpracować z ekspertami, biorąc udział w wykładach oraz zajęciach interaktywnych, wymieniając się pomysłami i doświadczeniami.
    Szczegóły konferencji oraz warsztatu zostaną zamieszczone w późniejszym terminie.

Osoby, które chciałyby wziąć udział w konferencji i warsztacie muszą spełniać następujące kryteria:

• wiek 18-35 lat,
    • posiadanie obywatelstwa Unii Europejskiej,
    • posługiwanie się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym.

Do udziału w konferencji oraz warsztacie zaproszone są także osoby z niepełnosprawnościami.

Konferencja oraz warsztat odbędą się 18 października 2023 r. w Instytucie Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.

Rejestracja do 15 września 2023 r. za pośrednictwem formularza: https://forms.office.com/e/PqtXWd5TN0

Organizator zastrzega sobie kontakt wyłącznie z osobami, które zostały zakwalifikowane do badania. Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodatkowych informacji udziela dr Maria Ochwat, maria.ochwat@usz.edu.pl.

Zapraszamy do udziału.