może tu
    • 20 CZE 23
    Zaproszenie do udziału w konferencji MKDUS 2.0.

    Zaproszenie do udziału w konferencji MKDUS 2.0.

    W dniach 21-23 czerwca 2023 roku w trybie zdalnym odbędzie się III edycja Międzynarodowej Multidyscyplinarnej Konferencji Doktorantów Uniwersytetu Szczecińskiego MKDUS 2.0.

     

    Ubiegłoroczne edycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród doktorantów pochodzących z Polski, jak i zagranicznych. Podczas konferencji prelegenci mieli okazję do podzielenia się różnorodnymi zainteresowaniami, a ich inspirujące wystąpienia były znakomitym wstępem do podjęcia dyskusji.

    Wierzymy, że i w tym roku będzie podobnie, a interdyscyplinarny charakter konferencji umożliwi poszerzenie horyzontów o nowe doświadczenia i pozwoli na nawiązanie kontaktów z osobami reprezentującymi różne dziedziny nauki. To niepowtarzalna okazja do wymiany spostrzeżeń badawczych dla każdego z Was.

     

    Konferencja odbędzie się online poprzez platformę MS Teams.

    Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem konferencji.

     

    Zapraszamy również na uroczyste rozpoczęcie konferencji, które odbędzie się 21 czerwca 2023 o godzinie 9:00 w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych przy ul. Mickiewicza 16 (3 piętro, auta 317).

     

    Krótki opis Konferencji:

     

    21.06.2023 (środa)

    PANEL ZIELONY – Współczesny świat
    Dyscypliny naukowe: nauki matematyczne, nauki biologiczne, nauki medyczne, nauki fizyczne, nauki o Ziemi i środowisku, nauki o kulturze fizycznej, socjologia.

     

    22.06.2023 (czwartek)
    PANEL CZERWONY – A w co wierzysz? Wartości, przekonania, idee w ujęciu interdyscyplinarnym
    Dyscypliny naukowe: filozofia, historia, językoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki teologiczne i nauki o kulturze i religii, pedagogika.

     

    23.06.2023 (piątek)
    PANEL FIOLETOWY – Wyzwania nauk społecznych w XXI wieku
    Dyscypliny naukowe: ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki o polityce i administracji, nauki prawne, psychologia.

     

    GOŚĆ GŁÓWNY MKDUS 2.0
    Dr Mateusz Grzesiak – psycholog, wykładowca Akademii WSB, konsultant i przedsiębiorca. Posiada tytuły doktor w trzech dyscyplinach: zarządzaniu, psychologii i pedagogice. Od blisko 20 lat prowadzi szkolenia i wykłada na całym świecie, głównie na rynkach europejskich i amerykańskich, a także azjatyckich. Uczył w 7 językach, napisał blisko 30 książek. Dr Mateusz Grzesiak w znaczący sposób przyczynił się do powstania, a następnie spopularyzowania rynku rozwoju osobistego w Polsce. Media nazywają go „najpopularniejszym psychologiem w Polsce”. Dr Grzesiak wygłosi wykład na temat kompetencji miękkich, niezwykle istotnych na współczesnym rynku pracy.

     

    POZOSTALI GOŚCIE:

     

    PANEL ZIELONY
    dr hab. Marek Sawczuk, prof.US – nauczyciel akademicki, prof. Uniwersytetu Szczecińskiego, pracownik badawczo-dydaktyczny z 20 letnim stażem. Doktor habilitowany nauk o kulturze fizycznej, doktor nauk biologicznych ze specjalnością genetyka molekularna. Od kilkunastu lat zajmuje się naukowo badaniami z zakresu genetyki człowieka, w tym genetyki sportowej. Specjalizuje się w analizie podłoża genetycznego zdolności wysiłkowych oraz szacowaniu ryzyka uszkodzenia tkanek miękkich na poziomie molekularnym.

     

    PANEL CZERWONY
    dr Ewelina Drzewiecka – badaczka kultury i literatury bułgarskiej; doktor nauk humanistycznych; magister teologii ogólnej; adiunkt w Instytucie Slawistyki Polskiej Akademii Nauk; docent w Cyrylo-Metodejskim Centrum Badawczym przy Bułgarskiej Akademii Nauk. Redaktorka naczelna czasopisma „Slavia Meridionalis”. Zainteresowania naukowe: kultura bułgarska, tradycja judeochrześcijańska, historia idei, historia humanistyki, relacje między „tym, co religijne” a nowoczesnością, myśl postsekularna.

     

    dr hab. Andrzej Draguła, prof. US – ur. 1966, ksiądz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Dr hab. teologii, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Nauk Teologicznych, członek Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Publicysta. Członek redakcji kwartalnika „Więź” i Rady Naukowej Laboratorium „Więzi”. Laureat Nagrody Dziennikarskiej „Ślad” im. bp. Jana Chrapka w roku 2018 oraz Nagrody Kulturalnej Marszałka Województwa Lubuskiego w roku 2021.

     

    PANEL FIOLETOWY
    dr Aleksandra Klich – Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego oraz l’Université d’été du droit continental, Paris – Sorbonne. Radca prawny. Członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Szczecinie. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Prawa WPiA US. Jako radca prawny specjalizuje się w prawie medycznym, ze szczególnym uwzględnieniem praw pacjentów i dochodzeniem roszczeń cywilnoprawnych przez pacjentów i osoby wykonujące zawody medyczne. Pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Szczecinie II kadencji na lata 2018-2023. Członek Rady Fundacji Uniwersyteckich Poradni Prawnych. W przeszłości współpracownik Federacji Konsumentów.

     

    dr Adam Rudawski – doktor nauk ekonomicznych, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego. Doświadczony menedżer. Dyrektor marketingu wprowadzający na rynek markę Komfort SA (1992-1994). Założyciel i rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Szczecinie (2000-2011), prezes Radia Szczecin (2011-2016) – kiedy rozgłośnia stała się liderem rynku medialnego
    w Szczecinie. Ekspert rynku medialnego – autor videocastu o mediach „ONE PAGER”.

     

    Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: https://mkdus.usz.edu.pl/

     

    Zapraszamy do udziału.

Accessibility Toolbar