• 24 LIS 23
    Zaproszenie do udziału w konferencji naukowej WT i WPiA US

Instytut Nauk Teologicznych US we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji US zapraszają do udziału w konferencji naukowej pt. „Kościół i wiara w prawie cywilnym materialnym i procesowym”, która odbędzie się w dniach 28-29 listopada br. Konferencja będzie transmitowana on-line.

Konferencja jest częścią projektu pt. 900 lat od misji św. Ottona z Bambergu – Prawo państwowe a prawo kościelne i Kościół, finansowanego ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki przyznanych w ramach programu „Doskonała Nauka – Wsparcie konferencji naukowych”, nr rej. DKN/SP/567581/2022.

Jak podają organizatorzy – „Celem projektu jest upowszechnienie wyników badań naukowych w zakresie ustalenia rzeczywistej zależności pomiędzy działalnością Kościoła i kościelnych osób prawnych a postanowieniami prawa państwowego – ustrojowego, cywilnego i administracyjnego, regulującymi podstawowe sfery życia społecznego i gospodarczego”.

Konferencja odbędzie się stacjonarnie w Studiu Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US, ul. Cukrowa 12 ( wejście C, III piętro, s. 333) oraz on-line na kanale YouTube Uniwersytetu Szczecińskiego.

Program konferencji – Kościół i wiara w prawie cywilnym materialnym i procesowym

Przypominamy, że pierwsza konferencja z cyklu „900 lat od misji św. Ottona z Bambergu – Prawo państwowe a prawo kościelne i Kościół” odbyła się w dniach 31 maja oraz 1 czerwca br. i poświęcona była tematowi „Wpływ prawa państwowego na życie Kościoła i kościelnych osób prawnych – zagadnienia fundamentalne”. Kolejna konferencja zaplanowana jest na wiosnę 2024 roku.

Zapraszamy do udziału.