• 17 KW. 23
    Zaproszenie do udziału w konkursie

Główny Urząd Statystyczny uruchomił 5. edycję konkursu Prezesa GUS na najlepszą pracę magisterską i doktorską z zakresu statystyki. Zgłoszenie przyjmowane są do 31 lipca 2023 r.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy magisterskiej oraz najlepszej pracy doktorskiej z zakresu statystyki, a także popularyzacja wiedzy o statystyce i jej zasobach informacyjnych. Jego uczestnikami mogą być:

• absolwenci studiów wyższych drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich (na najlepszą pracę magisterską z zakresu statystyki);
    • absolwenci studiów doktoranckich (na najlepszą pracę doktorską).

Do konkursu mogą być zgłaszane prace obronione w 2022 roku, zarówno na uczelniach publicznych, jak i niepublicznych, które uzyskały pozytywną ocenę. Każdy uczestnik może zgłosić odpowiednio tylko jedną pracę magisterską albo tylko jedną pracę doktorską napisaną w języku polskim lub angielskim. Uczelnia, na której praca została złożona i obroniona, powinna mieć swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Laureaci konkursu na najlepszą pracę magisterską otrzymają:

• I miejsce – nagroda 5 tys. zł,
    • II miejsce – nagroda 3 tys.  zł,
    • III miejsce – nagroda 2 tys. zł,

Laureaci konkursu na najlepszą pracę doktorską otrzymają:

• I miejsce – nagroda 10 tys. zł,
    • II miejsce – nagroda 7 tys. zł,
    • III miejsce – nagroda 5 tys. zł

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 lipca 2023 r. Prace należy wysyłać za pośrednictwem specjalnej aplikacji.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, znajdują się na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego.

Zapraszamy do udziału.