• 12 GRU 23
    Zaproszenie do udziału w nowym cyklu konferencji

Instytut Nauk Teologicznych US zaprasza do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej zatytułowanej „Między wiarą a ateizmem. Miejsce religii w przestrzeni publicznej”. Konferencja odbędzie się 13 grudnia 2023 roku i jest pierwszą z cyklu konferencji COLLOQUIA THEOLOGICA OTTONIANA.

Celem konferencji jest próba odpowiedzi na pytanie, czy ludzie religijni mają prawo do obecności religii w przestrzeni publicznej oraz czy ludzie niereligijni mają prawo do tego, aby sfera publiczna była elementów religijnych pozbawiona. Czy religia wnosi istotny wkład w sferę publiczną? Jeśli tak, to czy jest to wkład pozytywny, czy negatywny? Czy religia przyczynia się do rozwoju społeczeństw, czy może raczej do ich degradacji?

Jak piszą organizatorzy – Zaproponowany temat konferencji jest interdyscyplinarny, dlatego będzie nam miło gościć filozofów, teologów, socjologów, historyków sztuki, prawników, medioznawców i wielu innych uczonych badających fenomen religii. Zależy nam na jak najszerszym omówieniu tego zagadnienia.

Konferencja odbędzie się w środę, 13 grudnia 2023 r. w godzinach 8:30 – 17:30 na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, ul. Papieża Pawła VI 2, sale 302, 304.

Wydarzenie jest dofinansowane z funduszy publicznych w ramach programu „Rozwój czasopism naukowych”. Numer projektu: RCN/SP/0275/2021/1.

Więcej informacji o konferencji.

Zapraszamy do udziału.