• 17 PAŹ 22
    Zaproszenie do udziału w Tygodniu Otwartej Nauki

Biblioteka Główna Uniwersytetu Szczecińskiego wraz z Pełnomocnikiem Rektora ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych i danych badawczych prof. dr hab. Anną Cedro oraz Stewardem Danych Panem Michałem Giedrysem zapraszają na Tydzień Otwartej Nauki #oaweek 24-30.10.2022 r. „Otwartość dla sprawiedliwości klimatycznej”.

Wykład specjalny:

• 25.10 (wtorek) 18.00-19.15 (Aula Geocentrum) – Klimatyczne fakty i mity, wykład dr. Szymona Walczakiewicza, Instytut Nauk o Morzu i Środowisku US.
    • 25.10 (wtorek), 19.30-19.50 (Aula Geocentrum) – IBUK libra – nowoczesna biblioteka w kieszeni, Zbigniew Meller, PWN.
      Wśród uczestników wykładu dr. Szymona Walczakiewicza rozlosujemy 5 podwójnych zaproszeń do Kina Helios inne rewelacyjne nagrody.
    • 26.10 (środa) Wypożyczalnia Biblioteki Głównej, – Znajdź książkę z klimatem, tajemnicze zadanie podczas gry miejskiej #FunRunUS Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego, (Marta Sztark-Żurek, Dorota Gill-Tarnowska).

Eksperci odpowiadają na pytania dotyczące Otwartej Nauki w Bibliotece Głównej US, (Geocentrum, I piętro, Wypożyczalnia) godzina 11.00-12.30:

• 24.10 (poniedziałek) – Ireneusz Bojanowski; Z-ca dyrektora Biblioteki Głównej US;
    • 25.10 (wtorek) – dr Magdalena Czyszkiewicz; Administratorka kolekcji US w RepOD (Sekcja Otwartej Nauki BG US);
    • 26.10 (środa) – dr Justyna Grzeszczuk; Elsevier, Springer (Sekcja Bibliografii Naukowej BG US);
    • 27.10 (czwartek) – prof. dr hab. Anna Cedro, Pełnomocnik Rektora ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych i danych badawczych;
    • 28.10 (piątek) – Michał Giedrys, Steward Danych US – Dział Nauki i Projektów Naukowych;

Przegląd publikacji dotyczących sprawiedliwości klimatycznej z Repozytorium Publikacji i Biblioteki Cyfrowej US (przygotowała Magdalena Czyszkiewicz).

Webinaria on-line (prowadzenie Anna Nowak, Justyna Grzeszczuk):

• Open Science/Open Data/Open Research (Marija Maksimovic, Institutional Partnerships Department at MDPI, Serbia) – Webinar 24.10.2022 r., godz. 9:00-10:00; Microsoft Teams:
      Click here to join the meeting
      Meeting ID: 352 291 368 573
      Passcode: 2DDWds

• Future of Open Access (Marija Maksimovic, Institutional Partnerships Department at MDPI, Serbia) – Webinar 25.10.2022 r., godz. 9:00-10:00; Microsoft Teams:
      Join on your computer, mobile app or room device
      Click here to join the meeting
      Meeting ID: 352 446 728 629
      Passcode: pxTUGK

• One Billion Citation Statements: going beyond citation counts, ensuring the quality of research, and testing scientific claims with Scite_ (Josh Nicholson, co-founder and CEO at Scite) – Webinar 26.10.2022 r., godz. 15:00 – 16:00);
      Platforma Zoom.

• Simplify academic writing with SciFlow – save time writing a paper or a thesis (Carsten Borchert, SciFlow GmbH, NFUSION – Entrepreneurs Network Freie Universität Berlin) – Webinar 27.10.2022 r., godz. 14:00 – 15:00;
      Platforma Zoom.

Więcej informacji na stronie Otwartej Nauki oraz Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego.

Kalendarium wydarzeń Open Access Week

Zapraszamy do udziału.