• 15 LIS 23
    Zaproszenie do udziału w Tygodniu Praw Dziecka

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w II edycji Tygodnia Praw Dziecka, który odbędzie się w dniach 20-24 listopada 2023 roku w Szczecinie. Jest to wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się więcej o prawach dzieci i młodzieży, a także o tym, jak je chronić i realizować.

W poniedziałek, 20 listopada, o godzinie 10:00 zapraszamy na uroczystą inaugurację II Tygodnia Praw Dziecka w Sali Ślubów Urzędu Miasta, która odbędzie się pod patronatem honorowym Rady Miasta Szczecin. W programie znajdzie się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu multimedialnego “Twój głos – Twoje prawa”, w którym uczniowie z różnych szkół przedstawią swoje pomysły na promowanie praw dziecka.

Gościem specjalnym inauguracji będzie Pan dr Marek Michalak, wieloletni Rzecznik Praw Dziecka, pedagog, wychowawca, nauczyciel akademicki, działacz społeczny i autor wyjątkowych książek dla dzieci. Pan Marek Michalak podzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat praw dziecka w Polsce.

Dla uczniów biorących udział w konkursie sędzia Arkadiusz Krupa przygotuje inscenizację rozprawy sądowej, która pokaże, jak działa wymiar sprawiedliwości i jakie są prawa i obowiązki stron procesu w kontekście praw dziecka.

Przez cały tydzień trwania wydarzenia odbędzie się mnóstwo spotkań i warsztatów dla dzieci, młodzieży, studentów oraz osób dorosłych. Będą one dotyczyć takich tematów jak: cyberprzemoc, dyskryminacja, prawo do życia w rodzinie, prawo dziecka do zabawy, edukacja seksualna i wiele innych.

Wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Okręgową Radę Adwokacką w Szczecinie, Wydział Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego, Centrum Inicjatyw Rodzinnych, fundację Akcja Serducho i Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego Rzeczypospolitej Polskiej.

Organizatorzy:

• Centrum Inicjatyw Rodzinnych
    • Instytut Pedagogiki
    • Szczecińska Izba Adwokacka
    • Stowarzyszenie Urzędników Stanu Cywilnego RP
    • Fundacja Akcja Serducho

Patronat honorowy:

• Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego
    • Rada Miasta Szczecin

Patronat Medialny:

• INGREMIO
    • NIUS RADIO
    • UNIWIZJA – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia.

Zapraszamy do udziału.