• 23 STY 24
    Zaproszenie na koncert Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego – „Zakochaj się w Uniwersytecie”

Z okazji święta zakochanych zapraszamy na koncert Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego – „Zakochaj się w Uniwersytecie”. W repertuarze wiele piosenek o miłości, m.in. „Nothing’s gonna change my love for you” – popularny przebój Glenna Medeirosa , „Imagine” Johna Lennona czy utwór „Sing, Sing”, do którego słowa napisała Agnieszka Osiecka.

Koncert poprowadzi Michał Janicki – dyrektor artystyczny Teatru Kameralnego oraz aktor Teatru Polskiego w Szczecinie.

Chór Uniwersytetu Szczecińskiego funkcjonuje od 1969 r. Chórzyści mają za sobą niezliczoną ilość koncertów w Polsce. Ze swoim repertuarem odwiedzili również Bułgarię, Belgię, Danię, Francję i Szwajcarię. Występowali w siedzibach Parlamentu Europejskiego w Brukseli i Strasburgu, a także w Filharmonii Berlińskiej z jej chórem i Berlińską Radiową Orkiestrą Symfoniczną. Chór US ma na koncie kilka płyt studyjnych, a także utrwalone na DVD nagrania z koncertów, na których artyści zaśpiewali przy akompaniamencie profesjonalnych orkiestr pod kierownictwem światowej sławy dyrygentów. Obecnie opiekunem artystycznym i dyrygentem Chóru Uniwersytetu Szczecińskiego jest dr hab. Anna Tarnowska, prof. AS, pod której kierownictwem chór zrealizował wiele interesujących projektów artystycznych i osiągnął sukcesy na międzynarodowych konkursach chóralnych. Jednak najważniejsza jest tu radość wspólnego śpiewania utworów różnego gatunku – od klasyki po rozrywkę, spotkania i wzajemne wsparcie.

Podczas koncertu gościnnie wystąpi studencka grupa wokalna ATUT. W jej skład wchodzą studenci naszej uczelni, a opiekunem artystycznym jest Dariusz Chmielewski. Zespół prezentuje urozmaicony repertuar. Muzykalność, integracja i współpraca – to dla nich najważniejsze. W planach grupy jest nagranie płyty z piosenkami autorskimi o Szczecinie.

Program artystyczny:
    Chór Uniwersytetu Szczecińskiego

• ,,Can’t Help Falling in Love” – muz. i sł. George Weiss, Hugo Peretti, Luigi Creator; arr. Ola Eriksson
    • ,,A Tribute to Queen” – arr. Mark Brymer
    • ,,Embraceable You” – sł. Ira Gershwin, muz. George Gershwin
    • ,,Imagine” – muz. i sł. John Lennon, arr. Mac Huff
    • ,,Sing, Sing” – sł. Agnieszka Osiecka, muz. Jacek Mikuła, opr. Aleksandra Wojtaszek
    • ,,Sway” – sł. Norman Gimbel, muz. Pablo Beltrán Ruiz
    • ,,Nothing’s Gonna Change My Love for You” – sł. Gerry Goffin, muz. Michael Masser, arr. Joachim Fischer
    • ,,Usta milczą, dusza śpiewa” – z operetki „Wesoła Wdówka” Franza Lehara

Studencka grupa wokalna ATUT

• ,,When We Were Young” – muz. i sł. Adele, T. Jesso Jr.
    • ,,Stop” – muz. Gregg Sutton, sł. Bruce Brody, Sam Brown
    • ,,Unchained Melody” – muz. Alex North, sł. Hy Zaret
    • ,,To nie ja” – muz. Stanisław Syrewicz, sł. Jacek Cygan

Na koncert obowiązują zapisy. Przed wejściem będzie sprawdzana lista. Osoby, które się wcześniej nie zapiszą, nie będą miały gwarantowanego udziału w wydarzeniu. Jedno zgłoszenie oznacza rezerwację jednego miejsca.

Zapisy przyjmujemy do 8 lutego 2024 lub do wyczerpania miejsc.
    Link do formularza: https://tiny.pl/cbbws