może tu
  • 28 WRZ 22
  Zaproszenie na seminarium naukowe

  Zaproszenie na seminarium naukowe

  Interdyscyplinarne Laboratorium Badań nad Chrześcijaństwem, Instytut Nauk Teologicznych US wraz z Interdyscyplinarnym Kołem Szkoły Doktorskiej US zaprasza wszystkich doktorantów i studentów do uczestnictwa w IV Doktorancko-Studenckim Seminarium Naukowym pt. „Nie wszyscy tak samo rozumiemy słowa. O potrzebie negocjowania znaczeń wyrazów w komunikacji (religijnej)”.

   

  Gościem specjalnym i ekspertem seminarium będzie p. dr hab. Dorota Zdunkiewicz-Jedynak, prof. UW językoznawczyni i wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego. Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Andrzej Draguła prof. US, Przewodniczący Rady Naukowej Instytutu Nauk Teologicznych US.

   

  Spotkanie odbędzie się 5 października 2022 o godzinie 16:30 w Instytucie Nauk Teologicznych US przy ul. Pawła VI 2.

  Istnieje także możliwość uczestnictwa w seminarium poprzez platformę Microsoft Teams.

   

  Obowiązują zapisy do 3 października poprzez FORMULARZ.

  Zarejestrowani uczestnicy otrzymają wiadomość potwierdzającą przyjęcie zgłoszenia oraz tekst do lektury przed seminarium wraz z nagraniem (przesłane materiały będą podejmowane podczas spotkania) oraz link do wydarzenia on-line.
  Za udział w seminarium uczestnicy otrzymują imienny certyfikat.

  Zapraszamy do śledzenia informacji na Facebooku.

   

   

  ____________________________

  Interdyscyplinarne Laboratorium Badań nad Chrześcijaństwem to wspólna inicjatywa doktorantów Szkoły Doktorskiej US i pracowników naukowych INT oraz Interdyscyplinarnego Koła Doktorantów Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Celem Laboratorium jest stworzenie przestrzeni do wymiany doświadczeń, naukowej dyskusji i wspólnego poszukiwania nowych rozwiązań w obrębie szeroko pojętych badań nad chrześcijaństwem w ujęciu interdyscyplinarnym. Do udziału w Laboratorium zapraszamy zarówno ekspertów, jak i młodych naukowców z różnych dziedzin i dyscyplin naukowych.

   

  Seminaria Doktorancko-Studenckie w Instytucie Nauk Teologicznych US są jednym z działań w ramach Laboratorium, ich celem jest poszerzenie możliwości metodologicznych doktorantów i studentów teologii oraz innych dyscyplin naukowych, które prowadzą badania nad chrześcijaństwem. Seminaria mają formułę: spotkanie z ekspertem + konwersatorium.

   

  W ramach Laboratorium odbyło się już seminarium naukowe z udziałem p. prof. Dariusza Kosińskiego z Uniwersytetu Jagiellońskiego pt. Performatywność w badaniach teologicznych; ks. prof. Mariusza Rosika pt. Krytyka redakcji (Redaktionsgeschichte) i elementy innych metod badań tekstu biblijnego na podstawie wybranych przykładów oraz p. prof. Jerzego Sojki pt. Interkonfesyjność jako problem metodologii teologicznej.

Accessibility Toolbar