• 20 PAŹ 23
    Zaproszenie na Tydzień Otwartej Nauki #OAWeek

Biblioteka Główna, Biblioteka Ekonomiczna wraz z Pełnomocnikiem Rektora ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych i danych badawczych prof. dr hab. Anną Cedro zapraszają na Tydzień Otwartej Nauki #OAWeek na Uniwersytecie Szczecińskim.

W dniach 23-29.10.2023 r. odbędzie się szereg wydarzeń promujących Otwartą Naukę, m.in. wykłady otwarte, webinaria, dyżury ekspertów.
    W tym roku tematem przewodnim Tygodnia Otwartej Nauki jest Społeczność ponad komercjalizacją (Community over Commercialization). Poniżej znajduje się szczegółowy program wydarzenia.

Tydzień Otwartej Nauki –  Społeczność ponad komercjalizacją – Community over Commercialization #oaweek, 23-29.10.2023 r.

23.10.2023 r., sala 30a, Geocentrum, Mickiewicza 16a, Szczecin

• 13:00 – 13:40 – Zasoby cyfrowe i otwarty dostęp w pracy naukowej literaturoznawcy, dr Barbara Braid, Instytut Literatury i Nowych Mediów US;
    • 13:40 – 14:20 – Wpływ otwartej nauki na przebieg kariery młodego badacza, dr Weronika Brzozowska, Instytut Nauk o Morzu i Środowisku, Szkoła Doktorska US;

Jak dzielimy się danymi ze społeczeństwem. Dane badawcze opublikowane przez pracowników Uniwersytetu Szczecińskiego (przygotowała dr Magdalena Czyszkiewicz) https://bg.usz.edu.pl/blog/2023/10/17/jak-dzielimy-sie-danymi-ze-spoleczenstwem-oaweek/

26.10.2023 r. (czwartek), #FunRunUS III edycja – gra miejsko-integracyjna ABK – punkt kontrolny w Wypożyczalni Biblioteki Głównej (Marta Sztark-Żurek, Dorota Gill-Tarnowska, dr Magdalena Czyszkiewicz)

Webinaria:

EMIS – cenne źródło informacji spółkowych, sektorowych i krajowych do prac naukowych – Marta Witczak, Senior Account Manager, ISI Emerging Market Group EMIS, 25.10.2023, 9:00, MsTeams (szczegóły na bg.usz.edu.pl, otwartanauka.usz.edu.pl)

Jak EBSCO pomaga w znajdowaniu treści Open Access? – Urszula Nowicka, Customer Engagement Manager, EBSCO 26.10.2023, 10:00, Platforma Zoom (szczegóły na bg.usz.edu.pl, otwartanauka.usz.edu.pl)
    Zarządzanie energią osobistą w pracy – dr Daniel Szostak, adiunkt w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Geografii Społeczno-Ekonomicznej Uniwersytetu Szczecińskiego, 27.10.2023, 9:00, MsTeams (szczegóły na bg.usz.edu.pl, otwartanauka.usz.edu.pl)

Zachęcamy do zadawania pytań naszym ekspertom dotyczących Otwartej Nauki. Dyżury odbędą się  w godzinach: 10.00-12.30 na Teamsie (szczegóły na: bg.usz.edu.pl, otwartanauka.usz.edu.pl)

• 23.10 (poniedziałek) – Michał Giedrys, Steward Danych US – Dział Nauki i Projektów Naukowych,
    • 24.10 (wtorek) – Ireneusz Bojanowski, Z-ca dyrektora Biblioteki Głównej US,
    • 25.10 (środa) – prof. dr hab. Anna Cedro, Pełnomocnik Rektora ds. otwartego dostępu do publikacji naukowych i danych badawczych,
    • 26.10 (czwartek) – dr Magdalena Czyszkiewicz, Administratorka kolekcji US w RepOD, Dział Udostępniania BG US,
    • 27.10 (piątek) – Marta Sztark-Żurek, Dział Udostępniania BG US.

Serdecznie zapraszamy.