• 04 SIE 23
    Zaproszenie na udziału w konferencji

Informujemy, że w dniach 27-31 sierpnia 2023 r. w Radisson Blu Hotel Szczecin odbędzie się 25th International Conference on Condensed Matter Nuclear Science, której współorganizatorem jest Instytut Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem konferencji jest opracowanie nowego źródła energii jądrowej w oparciu o układy wodorowo-metalowe prowadzące do produkcji czystej, bezpiecznej i taniej energii, by zmieniać przyszłość i inicjować powstawanie modeli technologicznych o ogromnym potencjale dla światowej gospodarki i społeczeństwa.

Program naukowy spotkania obejmuje m.in. produkcję energii w postaci ciepła, eksperymenty elektrochemiczne, eksperymenty z użyciem plazmy lub akceleratorów, badania materiałowe, zastosowania inżynieryjne czy nowe metody pomiarowe, a także zagadnienia teoretyczne i modelowanie zjawisk istotnych dla nowego źródła energii.

W trakcie trwania konferencji odbędą się bezpłatne wykłady otwarte (w języku angielskim) dwóch wybitnych fizyków. W dniu 30.08.2023 r. w sali „Opery na Zamku” w godzinach 18:30-20:00 wykłady wygłoszą:

• prof. Krzysztof Meissner (Instytut Fizyki Teoretycznej, Wydział Fizyki, Uniwersytet Warszawski, Polska) – „History of the Universe”,

• dr Florian Metzler (Massachusetts Institute of Technology, Boston, USA)- „Cold Fusion: Past and Present”.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania wykładów.

W dniu 31.08.2023 r. zorganizowana zostanie także specjalna sesja dedykowana przedsiębiorcom, samorządom i partnerom gospodarczym, mająca na celu wskazanie możliwych aplikacji prowadzonych badań naukowych w rozmaitych gałęziach przemysłu i gospodarki.

Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele branży energetycznej, a także instytutów badawczych z całego świata.

Chętnych do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy do rejestracji uczestnictwa jednodniowego poprzez formularz lub rejestracji uczestnictwa pełnego w pięciodniowej konferencji poprzez formularz zgłoszeniowy.

Więcej informacji na stronie: https://iccf25.com