• 07 LIS 22
    Zaproszenie na wykład otwarty

Instytut Pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na wykład prof. Juliana Sterna (Bishop Grosseteste University, Lincoln, Wielka Brytania) pt. Niepewność jako klucz do edukacji, który odbędzie się 9 listopada (środa) o godz. 15.00 w sali 43 Instytutu Pedagogiki (ul. Ogińskiego 16/17) i będzie tłumaczony na język polski.

„Podczas gdy pewność jest ceniona i cenna, jej przeciwieństwo stało się niemal tabu. A jednak żyjemy w świecie, który pozostaje – i pozostanie – zasadniczo niepewny. W jaki sposób można zintegrować niepewność z edukacją (z nauczaniem, uczeniem się i badaniami) nie osłabiając jej? Przykłady przedmiotów szkolnych i dyscyplin akademickich posłużą stwierdzeniu, że tylko poprzez włączenie niepewności do każdego spotkania edukacyjnego, możemy uczynić je silnym i produktywnym – osobiście i społecznie, naukowo i politycznie. Tego jestem pewien” (Julian Stern).

Julian Stern jest profesorem edukacji i religii w Bishop Grosseteste University, przewodniczącym ISRS: International Society for Research on Solitude, Generalnym Sekretarzem ISREV: International Seminar on Religious Education and Values oraz redaktorem naczelnym British Journal of Religious Education. Był nauczycielem w szkole przez czternaście lat, a od trzydziestu pracuje jako wykładowca akademicki; przez cztery lata pełnił obie role jednocześnie. Jest autorem licznych publikacji, w tym siedemnastu książek (oraz redaktorem pięciu), autorem rozdziałów w kolejnych dwudziestu dwóch, a także autorem ponad trzydziestu recenzowanych artykułów.

Najważniejsze książki: The Bloomsbury Handbook of Solitude, Silence and Loneliness (redagowana z Christopherem A Sink, Małgorzatą Wałejko i Wong Ping Ho, 2022), Mastering Primary Religious Education (z Marią James, 2019), A Philosophy of Schooling: Care and Curiosity in Community (2018), Teaching Religious Education: Researchers in the Classroom: Second Edition (2018), Can I Tell You About Loneliness (2017), Virtuous Educational Research: Conversations on Ethical Practice (2016), Loneliness and Solitude in Schools: How to Value Individuality and Create an Enstatic School (2014), The Spirit of the School (2009), Schools and Religions: Imagining the Real (2007), and Involving Parents (2003). Kontakt: julian.stern@bishopg.ac.uk