• 05 PAŹ 22
    Zaproszenie na wykład prof. Zbyszko Melosika

Instytut Pedagogiki US zaprasza na wykład doktora honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego prof. dra hab. Zbyszko Melosika, Prorektora ds. relacji z otoczeniem społecznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Wykład pt. „Trwałe wartości uniwersytetu: teoria i współczesna rzeczywistość” odbędzie w piątek 7 października 2022 r. o godz. 13.00 w Instytucie Pedagogiki US,na  ul. Ogińskiego 16/17, sala 43.

Prof. dr hab. Zbyszko Melosik – pedagog, socjolog edukacji, socjolog kultury, od początku kariery naukowej związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przez wiele lat prodziekan i dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych, na okres 2020-2024 wybrany na prorektora ds. współpracy z otoczeniem społecznym UAM. Stypendysta Fulbrighta i wizytujący profesor w Curry School of Education University of Virginia, Charlottesville. Wygłaszał wykłady w wielu uczelniach zagranicznych, między innymi w uniwersytetach w Sztokholmie, w Sydney i w Uniwersytecie Północnej Karoliny.Członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN, a także doktor honoris causa Uniwersytetu Szczecińskiego.
    Autor wielu monografii, między innymi: Tożsamość, ciało i władza w kulturze instant (2010); Kultura popularna i tożsamość młodzieży. W niewoli władzy i wolności (2013); Systemy kształcenia i doskonalenia kadry kierowniczej w krajach Unii Europejskiej i Stanach Zjednoczonych (2014); Piłka nożna. Tożsamość, kultura i władza (2016); Pasja i tożsamość naukowca. O władzy i wolności umysłu (2019); Samochód. Tożsamość, wolność i przestrzeń (2020).

Zapraszamy do udziału.