• 24 PAŹ 22
    Zmarł prof. dr hab. Stefan Kwiatkowski

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 22 października 2022 r. w wieku 76 lat zmarł Pan prof. dr hab. Stefan Kwiatkowski, mediewista, znakomity badacz, ważna osobowość Instytutu Historycznego, niekwestionowany autorytet szczecińskiego środowiska humanistycznego.

Pan Profesor był autorem wielu prac naukowych m.in. z zakresu życia religijnego i umysłowości w średniowiecznej Polsce i państwie krzyżackim w Prusach. Autor znakomitej syntezy „Średniowieczne dzieje Europy”, zainteresowany również zagadnieniami z zakresu metodologii historii w kontekście nurtów intelektualnych współczesnej humanistyki. Absolwent i pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, od roku 2000 związany z Instytutem Historycznym (wówczas Instytutem Historii i Stosunków Międzynarodowych). W 2018 roku uhonorowany Medalem Uniwersytetu Szczecińskiego.

Rodzinie i Najbliższym składamy wyrazy najgłębszego współczucia

Rektor, Senat i społeczność akademicka Uniwersytetu Szczecińskiego.

Więcej informacji o zmarłym Panu Profesorze – wstęp do jego księgi jubileuszowej z roku 2016.