• 01 MAR 21
    Życzenia Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego na nowy semestr

Zapraszamy  Państwa do zapoznania się ze słowem prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego, Rektora US, kierowanym do społeczności akademickiej na nadchodzący semestr.

Szanowni Państwo! Członkowie społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego!

Koniec semestru to moment, który sprzyja podsumowaniu i refleksji nad tym, co działo się na naszej Uczelni przez ostatnie miesiące.

Był to okres szczególnie trudny, naznaczony śmiercią i chorobą wielu bliskich nam osób oraz ograniczeniami, które zamknęły nas w domach, pozbawiając wielu cennych doświadczeń i przeżyć. Jednak jako społeczność akademicka zdaliśmy egzamin z odpowiedzialności i zdyscyplinowania, co pozwoliło nam przetrwać ten czas bez uszczerbku dla sprawności działania Uniwersytetu na rzecz badań naukowych i dydaktyki.

Przed nami kolejne wyzwania, związane przede wszystkim z ewaluacją jakości badań naukowych, której wynik zadecyduje o naszej przyszłości, statusie i poziomie finansowania w kolejnych latach. Na tej ostatniej prostej musimy się zmobilizować i zrobić wszystko, aby nie tylko nadrobić zaległości z poprzednich lat objętych ewaluacją, ale również wybić się ponad przeciętność, bowiem tylko takie podejście zapewni nam sukces.

Jednak obecnie chciałbym Państwu przede wszystkim serdecznie podziękować za poświęcenie, zaangażowanie i zrozumienie wyjątkowości sytuacji, w której się znaleźliśmy ze względu na stan epidemii. Jestem dumny, że mogę pracować na rzecz Uczelni, która jest w stanie stawić czoło niespodziewanym trudnościom i efektywnie funkcjonować w tak nietypowych okolicznościach.

Życzę Państwu dużo zdrowia i spokoju,

prof. dr hab. Waldemar Tarczyński

Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego